Старый кувшин

Хуторские приборы быта, тарелки, ложки, примусы и т. п.

Модераторы: LopAta, Bayda

Ответить
Аватара пользователя
MoNeta
Администратор
Сообщения: 433
Зарегистрирован: 16 окт 2014, 23:58
Откуда: Украина
Контактная информация:

Старый кувшин

Сообщение MoNeta » 28 апр 2016, 19:10

Вот такой вот кувшинчик был откопан в земле моим знакомым ...
надо попробовать определить его период изготовления, и на ценность :)
Вложения
IMG_1185-min.jpg
старый кувшин
IMG_1186-min.jpg
старый кувшин
IMG_1187-min.jpg
старый кувшин
IMG_1188-min.jpg
старый кувшин
IMG_1189-min.jpg
старый кувшин
IMG_1190-min.jpg
старый кувшин
IMG_1191-min.jpg
старый кувшин
IMG_1192-min.jpg
старый кувшин

Аватара пользователя
MoNeta
Администратор
Сообщения: 433
Зарегистрирован: 16 окт 2014, 23:58
Откуда: Украина
Контактная информация:

Re: Старый кувшин

Сообщение MoNeta » 28 апр 2016, 20:22

Спросим у экспертов Виолити :)

Аватара пользователя
MoNeta
Администратор
Сообщения: 433
Зарегистрирован: 16 окт 2014, 23:58
Откуда: Украина
Контактная информация:

Re: Старый кувшин

Сообщение MoNeta » 28 апр 2016, 20:55

И так, на Виолити дали правильное направление, попробуем разобраться :)
Керамика Гуцульских мастеров г. Косов или м. Косів, её не попутаешь с другой керамикой, покрывалась она белой глиной по верх изделия и потом в ручную расписывались разноцветными красками и лаками ...
предположительно (пока) конец 19 и начало 20 века, там в сопутке была сабля и серебряный портсигар ...

Вот выписка с wikipedia:

" Гуцульська кераміка — традиційний народний гуцульський промисел, один з видів кераміки. Гончарні вироби: різноманітний посуд, дитячі забавки, сувеніри, пічні кахлі, декоративні плитки.

История:
Становлення гуцульської кераміки відбувалося у XV ст. і продовжує свій розвиток донині. Найвідомішою стала косівська кераміка, що отримала свою назву від місця її створення — міста Косова (Івано-Франківська область). Околиці Косова багаті на глину. Тож гончарство тут розвивалось з давніх часів. У багатьох селах Гуцульщини основним ремеслом було гончарство, що дозволило місцевим майстрам швидко розвинутись та набути свого особливого, унікального стилю. Цей стиль розвивався, утворюючи нові види техніки виготовлення та розпису.

Гуцульські майстри виробляли горщики, глечики, миски, горнятка — весь необхідний домашній посуд. Але ужитково-декоративна кераміка, якою ми знаємо її сьогодні, зароджувалась десь наприкінці XVIII — початку XIX століть. Це були здебільшого підсвічники та кахлі. Кахлеві печі косівського виробництва охоче ставилися не лише на Гуцульщині, а й у Румунії та Угорщині. Найдавніші косівські кахлі зберігаються у музеях Бухареста та Відня. Гончарні вироби оздоблювались поливянними малюнками різного виду: стилізованими зображеннями квітів, дерев, тварин (коня, оленя, ведмедя, птахів), різноманітних людських типів (мисливець, вояк, поштар, музика тощо), святих (найчастіше св. Юрій та св. Миколай). Нерідко на кахлях змальовували цілі побутові сценки.

Імена гончарів XVIII ст. залишаються невідомими. А в першій половині XIX ст. знаними майстрами гончарної справи були: Іван Баранюк, Петро Гавришів, Петро Кошак, Олекса Бахметюк. Їхня творчість була і назавжди залишиться унікальним явищем у нашому народному мистецтві. Але на цьому гуцульська, зокрема косівська, кераміка не припинила свого розвитку.

Технологія виготовлення:
Розпис був важливою частиною роботи. Техніка виготовлення гуцульської кераміки — «ритування» або «гравіювання» — це розпис покритого білою глиною і підсушеного виробу. Після першого випалювання у гончарній печі на виріб наноситься розпис зеленою, коричневою, жовтою, рідше синьою фарбами (білої глазурі у них ніколи не було, лише білий ангоб — до випалювання). Виріб покривається прозорою глазур'ю і випалюється вдруге. Така техніка є унікальною і єдиною у світі.

За нашого часу:
За останні десятиліття стрімко відроджуються традиції орнаментики давніх майстрів. В орнамент майстрів нині, як і в минулому, вплітаються рослинні елементи, а також зоображення птахів і звірів. Популярними стали сюжетні композиції, які відображають життя гуцульського народу.

Мистецтво гуцульської кераміки дійшло до наших днів у незліченній творчості багатьох форм, орнаментів, технологічних засобів, що привело до утворення великої школи художнього розпису глини — однієї з найяскравіших перлин українського народного мистецтва.

У Косові традиції гуцульської кераміки з успіхом продовжують сучасні майстри-гончарі. У творчій майстерні «Дайте спокій» Ігор та Христина Троць проводять майстер-класи, під час яких охочі можуть відчути чарівну енергетику глини, створюючи за гончарним кругом бажану форму, та спробувати себе у розписі традиційної гуцульської кераміки.

Відомі майстри:
родина Рощиб'юків
Цвілик Павлина Йосипівна
Бахметюк Олекса
Абашин Василь Олександрович
Тим'як Марія Михайлівна
Іван Баранюк
Петро Гавришів

Сучасні майстри:
Ігор та Христина Троць
Роман та Людмила Якібчук
Сім'я Трушик
"

вот одно фото старой керамики Косів похоже на нашу :)
111-min.jpg
старая керамика Косов (Косів)
а вот современная керамика Косов (Косів)
222-min.jpg
современная керамика Косов (Косів)
по ценовой политике пока определяемся 8-)

Аватара пользователя
MoNeta
Администратор
Сообщения: 433
Зарегистрирован: 16 окт 2014, 23:58
Откуда: Украина
Контактная информация:

Re: Старый кувшин

Сообщение MoNeta » 28 апр 2016, 21:02

Керамика эта по ходу не дорогая ;)
вот есть в продаже похожий кувшин того времени, в среднем в хорошем состоянии 10$ ...

Ответить

Вернуться в «Бытовая атрибутика на определение»